Bez kategorii

II NIEDZIELA ADWENTU – 6 XII 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. / Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, prosimy Rodzinę Różańcową o pozostanie w kościele na miesięczne spotkanie formacyjne. /
 2. Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego z nas do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem.
 3. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z naszymi nałogami i słabościami.
 4. W tym roku, ze względu na pandemię, nauki rekolekcyjne głoszone są przez drugą, trzecią i czwartą niedzielę Adwentu. Tegorocznym kaznodzieją jest ks. Tomasz Wasilewski, paulista. Nauki dla dzieci szkolnych głoszone będą o godz. 11.00, a dla młodzieży o godz. 18.00. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Rekolekcjonisty i naszej wspólnoty parafialnej. Spowiadamy w ciągu tygodnia od godz. 17.30 do 18.00.
 5. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w Roratach, odprawianych w ciągu tygodnia, od poniedziałku do piątku o godz.6.15, a w sobotę o godz. 6.30.
 6. Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami w Polsce odbywa się zbiórka do puszek na wsparcie odradzającego Kościoła katolickiego w krajach byłego Związku Radzieckiego. Bóg zapłać za złożone ofiary i modlitwę.
 7. We wtorek, 8 grudnia przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze święte o godzinie: 8.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godziny 13.00. Warto tu wspomnieć o objawieniu Matki Bożej Włoszce Pierinie Gilli 8 grudnia 1947 r. i jej słowach: „Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia”.
 8. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Jest już nowy numer Małego Gościa Niedzielnego i Tęczy dla uczniów. Są też świece na stół wigilijny.
 9. Kto chciałby zrobić paczkę świąteczną dla najuboższych, proszony jest o wzięcie toby Caritas ze stolika przy zakrystii.
 10. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Ambrożego, bp, dK, a w czwartek wspomnienie NMP Loretańskiej.
 11. Poświęcony opłatek wigilijny możemy otrzymać obok zakrystii. Jednocześnie dziękujemy osobom, które tradycją lat minionych, rozniosły opłatek na swojej ulicy. Składane ofiary są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i ludzkiej życzliwości.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Irenę Kalinowską z ul. Tulipanowej, Jacka Kloca z ul. Gajowej i Hieronima Palucha z ul. Zbożowej . Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …