Bez kategorii

XXX Niedziela Zwykła – 25 X 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Nie przez 8 dni, a cały listopad będzie można otrzymać odpust zupełny za zmarłych. Więcej informacji na stronie internetowej i za tydzień w ogłoszeniach.
 1. Dziękujemy ks. Emilowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach październikowych o godz. 17.30.
 1. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które zostaną przyniesione do naszych domów, a także można zabrać, wychodząc ze świątyni.
 2. Nabożeństwa wypominkowe przez cały listopad o godz. 17.30.
 1. W związku z nasileniem pandemii chrońmy osoby starsze. Zachęcamy do sąsiedzkiej pomocy w zakupach i do kontaktowania się poprzez telefon, aby nikt nie czuł się zapomniany.
 1. Prosimy o zagłosowanie w ramach budżetu obywatelskiego przez Internet na dwa projekty istotne dla naszej dzielnicy: D – 41 – Remontujemy ulice na Sławinie, oraz: D – 51 – Ścieżka rowerowa do Śródmieścia. Głosowanie na: obywatelski.lublin.eu tylko do środy 28.10.2020. Dzieci i mieszkańcy innych dzielnic też mają prawo oddać głos. Rada Dzielnicy Sławin serdecznie zachęca do troski o naszą małą Ojczyznę.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli i miesięcznika: Miłujcie się dla dorosłych i Mały Gość Niedzielny i Tęcza dla uczniów. Jest także za ławkami i na stoliku z prasą przy zakrystii wyłożony kalendarz katolicki z Sanktuarium Święta Woda na 2021 rok w cenie 2 zł. i 50 groszy. Serdecznie zachęcamy.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. ”świętopietrze”.
 3. W intencji ustania pandemii, na zakończenie każdej Mszy świętej będziemy śpiewali w pozycji klęczącej Suplikacje. Zachęcamy również do osobistej modlitwy i postu w tej intencji.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Justynę Pietrzak z ul. Jodłowej i śp. Józefa Stępnia z ul. Modrzewiowej na osiedlu Natalin. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…