Bez kategorii

XXVIII Niedziela Zwykła – 11 X 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj XX Dzień Papieski.

Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszek na fundusz stypendialny, „żywy pomnik” wdzięczności dla św. Jana Pawła II.

 1. We wtorek, 13 października, nabożeństwem różańcowym, Mszą wieczorna i procesją ze świecami, zakończymy tegoroczne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy.
 2. W środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty otoczymy modlitwą podczas różańca i Mszy Świętej o godz. 18.00.
 3. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się w czwartek o godz. 18.00.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca będzie na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 6. W najbliższą niedzielę, 18 października, w godz. 9.00 – 13.00, zachęcamy osoby pełnoletnie i o dobrym zdrowiu do oddania krwi w krwiobusie, który będzie stał na parkingu przed naszą szkołą, ul. Sławinkowska 50.
 7. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii jest do nabycia: Gość Niedzielny i Niedziela dla dorosłych, a Mały Gość Niedzielny i Tęcza dla młodzieży i dzieci.
 8. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej. Szczególne słowa wdzięczności i życzenia Bożego błogosławieństwa i radosnej posługi kapłańskiej, zwłaszcza dzieciom i młodzieży życzymy wraz z darem modlitwy ks. Emilowi, dzisiejszemu Solenizantowi.
 9. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Koperty z kartą wspominkową przyniesie młodzież. Jeżeli data dla danej ulicy, nie odpowiada Państwu, to proszę zaproponować swoją.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimierza Kazanowskiego z alei Warszawskiej. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 1. 13 X – bł. Honorata Koźmińskiego, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych,
 2. 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
 3. 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
 4. 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,