Bez kategorii

XXII Niedziela Zwykła – 30 VIII 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dobiega końca czas wakacji. Dziękujemy Panu Bogu za wypoczynek i pragniemy zawierzać Mu czas nowego roku szkolnego i katechetycznego.
  2. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem, przeznaczone są na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Z powodu pandemii Sakrament Bierzmowania byłych klas VIII został przesunięty na, czwartek 3 września br. Będą następujące spotkania kandydatów:

– dziś, 30 sierpnia o godz. 19.00 – spotkanie formacyjne kandydatów w kościele,

– we wtorek, 1 września o godz. 19.00 – próba generalna przed bierzmowaniem.

– Natomiast, w poniedziałek, 31 sierpnia o godz. 19.00 – odbędzie się spotkanie z rodzicami w kościele.

– Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i dla świadków będzie w środę, 2 września o godz. 17.30. Tego sakramentu udzieli bp Józef Wróbel. Prosimy o modlitwę za kandydatów. Jednocześnie z nowym rokiem szkolnego zaczynamy zapisy uczniów klas ósmych, którzy w naszej parafii będą przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisujemy się na lekcjach religii, w zakrystii i kancelarii.

  1. W pierwszy piątek, 4 września, od godz. 17.00 rozpoczynamy spowiedź świętą. Zapraszamy uczniów, by od spowiedzi i komunii świętej rozpocząć z Bogiem w sercu nowy rok szkolny.
  2. W pierwszą sobotę, po Mszy wieczornej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy porannej w niedzielę.
  3. W przyszłą niedzielę, 6 września, na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy najmłodszych uczniów z tornistrami. Na zakończenie Mszy świętej nastąpi błogosławieństwo przyborów szkolnych i książek. Serdecznie zapraszamy szczególnie uczniów z klas pierwszych. Na tej Eucharystii będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego.
  4. Nasz Parafianin, Rafał Chlastawa, który jest we wspólnocie Ojców Białych, 10 września wylatuje do Tanzanii, by rozpocząć swoją dalszą formację już w Afryce. W najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na bilet lotniczy dla niego. 20 września rozpocznie nowicjat w Warusza na północy kraju. Jest to czwarte co do wielkości miasto w Tanzanii. Zachęcamy do modlitwy w intencji Rafała.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stoliku przy zakrystii. Oprócz Gościa Niedzielnego i Niedzieli jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży szkolnej.
  6. Kończymy miesiąc sierpień, w którym zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: Janina Różańska z Dębówki, Aleksander Kobiałka z Marysina, Zofia Skwarek z ul. Gajowej, Marian Bartoń z ul. Jodłowej, Kazimierz Kańczugowski z ul. Zbożowej i Zdzisław Niedźwiedź z ul. Serwaczyńskiego. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu…