Bez kategorii

XX Niedziela Zwykła – 16 VIII 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękujemy ojcu Wiesławowi Zielonce, ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej za wygłoszone do nas Słowo Boże. Przed kościołem, Ojciec będzie rozprowadzał kalendarze misyjne swego Zgromadzenia jako cegiełkę na pomoc misjonarzom.
  1. W związku z bierzmowaniem, które z powodu pandemii zostało przesunięte na 3 września br., planujemy następujące spotkania kandydatów:

– 30 sierpnia o godz. 19.00 – spotkanie formacyjne w kościele,

– 1 września o godz. 19.00 – próbę generalną przed bierzmowaniem.

– Natomiast 31 sierpnia o godz. 19.00 – odbędzie się spotkanie z rodzicami w kościele.

– Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i dla świadków będzie 2 września o godz. 17.30.

Prosimy o modlitwę za kandydatów, o owoce duchowe tego sakramentu.

  1. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za modlitwę i wszelką pomoc okazywaną, siostrom zakonnym, księżom i wszystkim osobom przebywającym, w szpitalu, na kwarantannie i w izolatorium. Bóg zapłać za wszelki dar serca. Jednocześnie zachęcamy do stosowania się do zaleceń sanitarnych.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy zakrystii. W Niedzieli i Gościu Niedzielnym jest wiele cennych artykułów.
  1. W najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Bejrutu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
  • 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.