Bez kategorii

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7 VI 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele.
 2. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
 3. Ofiary zebrane dziś do puszki przeznaczone są na świątynię Opatrzności w Warszawie. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Ze względu na pandemię, nie będzie organizowana procesja w dawnym stylu po osiedlu. Ograniczymy się tylko do procesji na terenie przykościelnym ale z zachowaniem obostrzeń, czyli w maseczkach i z zachowaniem odstępów. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 z procesją przy kościele, i o 18.00. Kazanie wygłosi ks. dr Krzysztof Kwiatkowski, kanclerz Kurii Metropolitalnej. Intencje zamówione na godzinę dziesiątą, zostaną odprawione o godzinie jedenastej.
 5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie o godz. 17.30 przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.
 6. Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne.
 7. Na stoliku przy zakrystii możemy nabyć prasę katolicką.
 8. W ciągu tygodnia spowiadamy przed Mszą świętą o godz. 7.00 i 18.00.
 9. Wczoraj, w Archikatedrze Lubelskiej, po Mszy św. o godz. 19.00, w pierwszą rocznicę śmierci abpa Bolesława Pylaka, zostało poświęcone i odsłonięte Jego Epitafium, autorstwa Zbigniewa Kotyłło.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Matyldę Swatowską z ul. Sławinkowskiej i Adama Serafina z ul. Kawowej w Marysinie. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 11. Zachęcamy do pozostania na adorację Najświętszego Sakramentu…

W tym tygodniu patronują nam:

 • 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
 • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.