Bez kategorii

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY – 19 IV 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

  1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
  2. O godz. 15.00 odprawimy koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą podobnie jak Msze święte będziemy transmitować.
  1. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do czynów miłosierdzia wobec potrzebujących.
  2. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Przez jego wstawiennictwo prośmy o ustanie pandemii. Na Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlić się za ks. prof. Jerzego Pałuckiego z racji Imienin.
  1. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym o ustanie suszy. Jest to też dzień imienin ks. Marka , który od wielu lat ofiarnie posługuje w naszej parafii. Prosimy o pamięć w modlitwie. Msza imieninowa będzie w najbliższą niedzielę, 26 kwietnia o godz. 8.00.
  2. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
  3. Od poniedziałku, w naszym kościele będzie mogło brać udział w Eucharystii 25 osób.
  4. Od trzech tygodni jest możliwość uczestniczenia we Mszach Świętych on-line z naszego kościoła, w niedzielę i w ciągu tygodnia o godz. 18.00, poprzez parafialny kanał YouTube, który znajduje się w zakładce na naszej internetowej stronie parafialnej.
  1. Dziękujemy za wyrazy troski o naszą parafię. Jesteśmy wdzięczni za ofiary składane na tacę elektronicznie na konto naszej parafii. Bóg zapłać.
  1. Jest możliwość zamówienia intencji Mszy świętej dzwoniąc na numer kancelarii parafialnej: 516 – 448 – 458. Dziękujemy.