Bez kategorii

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29 III 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do odprawienia Drogi krzyżowej i Gorzkich żali w swoich domach.
  2. Od poniedziałku wydłużamy adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała od 16 do 17.50. W tym czasie będzie spowiadało 3 księży. Ponieważ spowiedź według wytycznych ks. Arcybiskupa nie może odbywać się w konfesjonale, kapłani będą spowiadać w zakrystii ministranckiej, w sali pod kościołem i w kancelarii. W pierwszy piątek spowiadamy od godz. 10.00 – 12.00 i od 14.00 – 18.00. A w pierwszą sobotę od godz. 14.00 – 18.00. Podczas trwania spowiedzi będzie też możliwość przystąpienia do komunii św. co 15 minut.
  3. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami, nie będzie wizyty u chorych w pierwszy piątek miesiąca i przed świętami.
  4. We wtorek, 31 marca przypada 37 rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza. Prosimy o pamięć w modlitwie.
  5. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o ustanie epidemii. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować
  6. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  7. W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez władze państwowe na czas epidemii, w kościele może przebywać jednocześnie tylko do 5 osób, zarówno w czasie adoracji jak i na Mszach świętych, dlatego w czasie adoracji przebywamy do 15 minut, aby zrobić miejsce dla następnych osób. Na Eucharystii pierwszeństwo mają osoby które zamówiły intencję. Gdy Msza jest koncelebrowana przez 3 – 4 księży to może wziąć udział po jednej osobie z rodziny zamawiającej Mszę świętą. Wejście od zakrystii.
  8. Od tygodnia jest możliwość uczestniczenia we Mszach Świętych Online z naszego kościoła poprzez parafialny kanał YouTube, który znajduje się w zakładce na naszej internetowej stronie parafialnej. W niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00, 18.00 i 19.15. A tygodniu o godz. 18.00. Proponujemy tą drogą również uczestnictwo w piątkowej drodze krzyżowej o godz. 19.00.
  9. Dziękujemy za wyrazy troski o naszą parafię. Jesteśmy wdzięczni za ofiary składane na tacę elektronicznie na konto naszej parafii. Bóg zapłać.