Bez kategorii

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń, w tym uczestników Mszy św. do 50 osób, dziś i w najbliższe niedziele będą jeszcze dwie dodatkowe krótkie Eucharystie, o godz. 17.00 i 19. 15.
  2. Zostają zawieszone nabożeństwa gorzkich żali w niedziele i drogi krzyżowej w piątki Wielkiego Postu a także wszystkie spotkania duszpasterskie dzieci, młodzieży i dorosłych.
  3. Również nie będzie czynna kancelaria parafialna. W nagłych przypadkach prosimy dzwonić do księdza dyżurnego.
  4. W uroczystościach pogrzebowych może uczestniczyć tylko najbliższa rodzina, w ilości nie przekraczającej 50 osób wraz z obsługą.
  5. Zachęcamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do soboty, w godz. 17.00 do 18.00, z możliwością przystąpienia do spowiedzi św.
  6. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która leży na stoliku pod chórem. Należność prosimy wkładać do koszyczka.
  8. Najskuteczniejszym sposobem na zahamowanie rozprzestrzeniania się korona wirusa – w zgodnej opinii ekspertów – jest pozostanie w domu. Proszę więc wszystkich drogich Parafian o ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi. W oczekiwaniu na Wielkanoc traktujmy Wielki Post jako wyrzeczenie się działań, które mogą przyczynić się do rozwoju tej groźnej choroby.
  9. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.