Bez kategorii

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 II 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. /Zaraz po Mszy o godz. 8.00 zapraszamy Rodzinę Różańcową na spotkanie formacyjne w kościele./
 2. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 3. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Dziękujemy za zaangażowanie w życie naszej parafii Sióstr Obliczanek i Dominikanek a także Ojców Białych Misjonarzy Afryki. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na wsparcie materialne dla klasztorów klauzurowych.
 4. Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 uczcimy ofiarę życia żołnierzy AK z oddziału Szarugi, którzy zginęli 2 lutego 1944 r. pod Marysinem.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
 6. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Wszystkich parafian zachęcamy do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie. Spowiedź od godz. 17.20.
 7. W pierwszy poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlili się formularzem o Duchu Świętym.
 8. W środę, 5 lutego, wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.
 9. W najbliższy czwartek, 6 lutego o godz. 19.00, rozpoczynamy spotkania kursu przygotowującego narzeczonych do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku wypowiedzą słowa przysięgi małżeńskiej.
 10. Dekoracja bożonarodzeniowa kościoła zostanie rozebrana jutro. Dorosłych i młodzież prosimy od godz. 9.00 o pomoc.
 11. Zachęcamy lektury prasy katolickiej.
 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.
 13. Zachęcamy do pozostania na miesięczną adorację Najświętszego Sakramentu.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Pawłowskiego z ul. Ziółkowskiego. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu…