Bez kategorii

III Niedziela Zwykła – 26 I 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. prof. Marianowi Stasiakowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Pomyślnie zakończyło się zimowisko narciarskie w Tyliczu. Dziękujemy ks. Emilowi i wychowawcom za trud i zaangażowanie w opiekę nad uczestnikami. Wyjechało 30. dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 3. Jeśli są rodziny, które chcą zaprosić kapłana, by pobłogosławił nasz dom. To prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 4. W sobotę, 1 lutego, będziemy przeżywali pierwszą sobotę miesiąca. Po Mszy wieczornej, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy cząstkę różańca z rozważaniami. Wcześniej, od godz. 9.00 rozpoczniemy rozbieranie dekoracji świątecznej w kościele. Zapraszamy.
 5. W najbliższą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlili się za ofiary walk pod Marysinem żołnierzy AK z oddziału Szarugi, z udziałem kombatantów i zaproszonych gości. Po Mszy św. udamy się do Marysina, a po złożeniu wieńców i modlitwie gorący posiłek w Szkole Podstawowej w Snopkowie.
 6. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne. Na ten cel przeznaczona jest niedzielna taca.
 7. Osoby życia konsekrowanego mieszkające na terenie naszej parafii zapraszamy na Mszę o godz. 8.00 i na wspólne śniadanie.
 8. Najbliższa niedziela, 2 lutego, to niedziela adoracyjna. Po Mszy o godz. 8.00 – spotkanie formacyjne dla członków kółek różańcowych w kościele.
 9. Zachęcamy lektury prasy katolickiej. Jest już nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
 10. Z prac gospodarczych, to wymieniliśmy drzwi środkowe naprzeciw zakrystii a w najbliższym tygodniu rozpoczniemy adaptację pomieszczenia gospodarczego w piwnicy domu parafialnego na cele biblioteki parafialnej. W tym celu musimy położyć nową instalację elektryczną, tynki, posadzkę z płytek, karton gipsową zabudowę rur i nowe drzwi.
 11. W minionym tygodniu zmarł Henryk Pawłowski z ul. Ziółkowskiego. Msza pogrzebowa w naszym kościele w sobotę, 1 II o godz. 12.00, a pół godz. wcześniej różaniec. Polećmy śp. Henryka Bożemu miłosierdziu…