Bez kategorii

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 24 XI 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wygłoszone słowo Boże.

 2. Dzisiejszą uroczystością Chrystusa – Króla Wszechświata, kończymy kolejny rok liturgiczny. Za tydzień,1 grudnia rozpoczniemy Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Wejdźmy w ten piękny czas wyciszeni i odpowiednio przygotowani.

 3. Duchową pomocą są Msze święte Roratnie, które będą odprawiane jak tradycja każe o świcie. Będzie to godzina 6.15 rano od poniedziałku do piątku. W soboty Msza poranna będzie o godz. 6.30 rano tylko dla dorosłych. Zobaczymy czy nas stać, by przyjść przed pracą i zajęciami szkolnymi do kościoła i uczcić Matkę Najświętszą. W związku z tradycją przygotowywania śniadań dla dzieci biorących udział w Roratach. Ks. Emil zaprasza chętne mamy na spotkanie organizacyjne dziś o godz. 20.30 w salkach parafialnych.

 4. Dziś o godz. 19.00, spotkanie dla bierzmowanych.

 5. Drugą pomocą będą rekolekcje adwentowe, które od III niedzieli Adwentu, 15 – 17 grudnia. Msze w poniedziałek i wtorek będą o godz. 6.30, 9.00, o 16.30 dla dzieci, o 18.00 i o 19.30 dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy. Rekolekcje poprowadzi o. prof. Andrzej Derdziuk OFMCap.

 6. Od najbliższej niedzieli będą rozprowadzane świece Caritas na stół wigilijny.

 7. W najbliższą niedzielę taca na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na pokrycie kosztów operacji dwuletniej Wiktorii Dyś w USA.

 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej na stoliku pod chórem kościoła. Do Gościa Niedzielnego dołączono bezpłatny kalendarz ścienny na 2020 rok. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego i Tęczy.

 9. Zapraszamy małżeństwa, które chcą wzmocnić swoje relacje na rekolekcje do Dąbrowicy w dniach: 29 XI – 01 XII. br. Szczegółowe informacje w gablocie.

 10. W najbliższą niedzielę zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Gorąco zachęcamy drogich parafian, aby w miarę możliwości z każdej ulicy zgłosiły się osoby aby roznieść opłatek i gazetkę parafialną ARKA do swoich sąsiadów z ulicy. Będzie to znak naszego zaangażowania na rzecz dobra wspólnego. Za dotychczasową wszelką pomoc, składamy serdeczne podziękowanie i zapewniamy o ciągłej pamięci w modlitwie. Przypominamy, że osoby delegowane przez ks. Proboszcza posiadają pisemne upoważnienie .Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego.

 11. Dziś o godz. 12.30 święto Patronalne Kolejarzy, ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W Pielgrzymce w ubiegłą niedzielę wzięło udział ok. 6 tysięcy pielgrzymów w asyście 120 sztandarów i 35 duszpasterzy. Sumie przewodniczył metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc.